Görüntü işleme Nedir?

Görüntü işleme;

bir kamera üzerinden alınan gerçek görüntü karesinin akıllı bir yazılım ile analiz edilerek, istenenlerin (özelliklerin) sonuç olarak çıkartılması ve kullanıcıya iletilmesidir.

Kullanıcı, amaca yönelik olarak yapmak istediklerini reçete şeklinde özel geliştirilmiş bir yazılıma bildirir. Bu yazılım, istek veya istekleri otomatik olarak analiz ederek istenilen sonucu oluşturur.

Yazılım, kullanıcı dostudur ve kodlama bilgisi gerektirmez.

Programın kullanılmasını bilmek yeterlidir. Şirketimiz, ihtiyaca yönelik reçeteyi veya şablon yazılımı müşteri için oluşturmaktadır.

Sistem içeriği; kamera, objektifi, kablosu, aydınlatma ve bilgisayardan oluşmaktadır. Akıllı kamera kullanılması durumunda bilgisayara gereksinim duyulmaz. Üzerinde aydınlatma dahil kompakt akıllı kamera sistemler de ürün yelpazesinde muvcuttur.

Ürün kontrol çeşitliliği zengin içerikten oluşmaktadır. ÖRNEKLER: Form (biçim), renk, yüzey şekli (topografisi), montaj var/yok, ölçü ebatları, Baskılı resim, parça pozisyonu, yüzey hataları, doku hataları, sayma, eksiklik, ayıklama-ayırt etme ve sınıflandırma, yazı ve kod içeriği okuma, örnek üzerinden farkı kıyaslama, tanıyarak karar verme.

İstekleriniz,i olabilirlik amaçlı bize bildirerek bilgi alabilirsiniz.