Görüntü işleme Nedir?

Görüntü işleme;

bir kamera üzerinden alınan gerçek görüntü karesinin akıllı bir yazılım ile analiz edilerek, istenenlerin (özelliklerin) sonuç olarak çıkartılması ve kullanıcıya iletilmesidir.

Kullanıcıya kolay yazılımımızda kullanıcı; amaca yönelik olarak yapmak istediklerini reçete şeklinde özel geliştirilmiş kurallı bir yazılıma bildirir. Bu yazılım, istek veya istekleri otomatik olarak analiz ederek istenilen sonucu oluşturur.

Yazılım, kullanıcı dostudur ve zor olan kodlama bilgisin ihtiyaç duymaz.

Programın kullanılmasını bilmek yeterlidir. Şirketimiz, ihtiyaca yönelik reçeteyi veya şablon yazılımı müşteri için oluşturmaktadır.

Optik kontrol sistem içeriği; kamera, objektifi, kablo, aydınlatma ve bilgisayardan oluşmaktadır. Akıllı kamera kullanılması durumunda bilgisayara gereksinim duyulmaz. Üzerinde aydınlatma dahil olan kompakt akıllı kamera sistemleri ürün yelpazesinde muvcuttur.

Ürün kontrol çeşitliliği zengin içerikten oluşmaktadır. ÖRNEK: Form (biçim), renk, yüzey şekli (topografisi), montaj var/yok, ölçü ebatları, baskı resim, parça pozisyonu, yüzey hataları, doku hataları, sayma, eksiklik, sınıflandırma, anlam verme, yazı okuma, barkod-karekod içeriği okuma, örnek üzerinden tanımlama ve karar verme.

İsteklerinizi ve olabilirlik sorularınızı bize ileterek, sorularınıza cavap bulabilirsiniz.