SIKÇA SORULAN SORULAR

Ek sorularınız olursa bize iletişim sayfamızdan iletebilirsiniz.

Görüntü işleme Nedir?

Görüntü işleme;

bir kamera üzerinden alınan gerçek görüntü karesinin akıllı bir yazılım ile analiz edilerek, istenenlerin (özelliklerin) sonuç olarak çıkartılması ve kullanıcıya iletilmesidir.

Kullanıcıya kolay yazılımımızda kullanıcı; amaca yönelik olarak yapmak istediklerini reçete şeklinde özel geliştirilmiş kurallı bir yazılıma bildirir. Bu yazılım, istek veya istekleri otomatik olarak analiz ederek istenilen sonucu oluşturur.

Yazılım, kullanıcı dostudur ve zor olan kodlama bilgisin ihtiyaç duymaz.

Programın kullanılmasını bilmek yeterlidir. Şirketimiz, ihtiyaca yönelik reçeteyi veya şablon yazılımı müşteri için oluşturmaktadır.

Optik kontrol sistem içeriği; kamera, objektifi, kablo, aydınlatma ve bilgisayardan oluşmaktadır. Akıllı kamera kullanılması durumunda bilgisayara gereksinim duyulmaz. Üzerinde aydınlatma dahil olan kompakt akıllı kamera sistemleri ürün yelpazesinde muvcuttur.

Ürün kontrol çeşitliliği zengin içerikten oluşmaktadır. ÖRNEK: Form (biçim), renk, yüzey şekli (topografisi), montaj var/yok, ölçü ebatları, baskı resim, parça pozisyonu, yüzey hataları, doku hataları, sayma, eksiklik, sınıflandırma, anlam verme, yazı okuma, barkod-karekod içeriği okuma, örnek üzerinden tanımlama ve karar verme.

İsteklerinizi ve olabilirlik sorularınızı bize ileterek, sorularınıza cavap bulabilirsiniz.

Neden Kullanılır?

Neden kullanmalıyım?

  • Kalitenizde % 100 kontrol ve müşteri güvenilirliğini artırma,
  • Müşteri şikayetlerinin bitmesi,
  • Hızlı ve her parçada kontroller,
  • Yorulan gözün görmediği hataları görme ve belirtilecek tolerans içindeki tüm hataları görme,
  • El cihazlarıyla yapılan ve çok zaman alan klasik ölçme yöntemleri yerine, ölçümlerinizi el değmeden hatasız olarak ve saniyenin altında bir hızla gerçekleştirir.

GÜVENİLİR ve

ÜRETİMDE DONANMIŞ GÖZÜNÜZ OLUR.

Nasıl yapabilirim?

Kalite kontrol isteğinizi, bize bildirerek başlayabilirsiniz.

Birlikte düşünelim.

Nasıl Ölçerim?

OPTİK ÖLÇÜM:

Kameralı optik ölçüm sistemlerimiz ile;

üretim esnasında veya sonrasında mastarlar, kumpas, projeksiyon cihazları, v.s. aletlerle yapılan ve çok zaman alan klasik ölçme yöntemleri yerine ölçümlerinizi el değmeden, hatasız olarak ve saniyenin altında bir hızla gerçekleştirilir.

ÖLÇÜLEBİLİR DEĞERLER; Uzunluk, genişlik, yükseklik, mesafe, açı, delik çapı, parça büyüklüğü, yüzey içeriği, yüzey ağırlık noktası, doğruluk oranı, yuvarlaklık oranı, form.

Mikrometre mertebesinde ölçüm tespiti, hızlı ölçüm, yüzeyi girintili çıkıntılı malzemelerin çok kolay ve hızlı ölçümü, üretim esnasında her ürünün ölçümü, hatalı ürünün montaja ve müşteriye ulaşmaması, artan üretkenlik.

Üretime/Üretimime Nasıl Adapte Ederim?

ÜRETİMİNİZ İLE BÜTÜNLEŞİR.

Ürün nerede kontrol edilmeli:

a) Kendi üretim hattımda

b) Adapte hat ile

c) Ayrı bir bölgede

d)Yeni bir hatta

Bizden bilgi alabilirsiniz. Tasarımlarınız desteklenir.