SIKÇA SORULAN SORULAR

Ek sorularınız olursa bize iletişim sayfamızdan iletebilirsiniz.

Nasıl Ölçerim?

OPTİK ÖLÇÜM:

Kameralı optik ölçüm sistemlerimiz ile;

üretim esnasında veya sonrasında mastarlar, kumpas, projeksiyon cihazları, v.s. aletlerle yapılan ve çok zaman alan klasik ölçme yöntemleri yerine ölçümlerinizi el değmeden, hatasız olarak ve saniyenin altında bir hızla gerçekleştirilir.

ÖLÇÜLEBİLİR DEĞERLER; Uzunluk, genişlik, yükseklik, mesafe, açı, delik çapı, parça büyüklüğü, yüzey içeriği, yüzey ağırlık noktası, doğruluk oranı, yuvarlaklık oranı, form.

Mikrometre mertebesinde ölçüm tespiti, hızlı ölçüm, yüzeyi girintili çıkıntılı malzemelerin çok kolay ve hızlı ölçümü, üretim esnasında her ürünün ölçümü, hatalı ürünün montaja ve müşteriye ulaşmaması, artan üretkenlik.

Nasıl yapabilirim?

Kalite kontrol isteğinizi, bize bildirerek başlayabilirsiniz.

Birlikte düşünelim.

Üretime/Üretimime Nasıl Adapte Ederim?

ÜRETİMİNİZ İLE BÜTÜNLEŞİR.

Ürün nerede kontrol edilmeli:

a) Kendi üretim hattımda

b) Adapte hat ile

c) Ayrı bir bölgede

d)Yeni bir hatta

Bizden bilgi alabilirsiniz. Tasarımlarınız desteklenir.

Neden Kullanılır?

Neden kullanmalıyım?

  • Kalitenizde % 100 kontrol ve müşteri güvenilirliği
  • Müşteri şikayetlerinin bitmesi
  • Hızlı kontroler
  • Her parçada kontroler
  • Yorulan gözün görmediği hataları görme ve belirtilecek toleras içindeki tüm hataları görme
  • El cihazlarıyla yapılan ve çok zaman alan klasik ölçme yöntemleri yerine ölçümlerinizi el değmeden, hatasız olarak ve saniyenin altında bir hızla gerçekleştirir

GÜVENİLİR ve

ÜRETİMDE DONANMIŞ GÖZÜNÜZ OLUR.

Görüntü işleme Nedir?

Görüntü işleme;

bir kamera üzerinden alınan gerçek görüntü karesinin akıllı bir yazılım ile analiz edilerek, istenenlerin (özelliklerin) sonuç olarak çıkartılması ve kullanıcıya iletilmesidir.

Kullanıcı, amaca yönelik olarak yapmak istediklerini reçete şeklinde özel geliştirilmiş bir yazılıma bildirir. Bu yazılım, istek veya istekleri otomatik olarak analiz ederek istenilen sonucu oluşturur.

Yazılım, kullanıcı dostudur ve kodlama bilgisi gerektirmez.

Programın kullanılmasını bilmek yeterlidir. Şirketimiz, ihtiyaca yönelik reçeteyi veya şablon yazılımı müşteri için oluşturmaktadır.

Sistem içeriği; kamera, objektifi, kablosu, aydınlatma ve bilgisayardan oluşmaktadır. Akıllı kamera kullanılması durumunda bilgisayara gereksinim duyulmaz. Üzerinde aydınlatma dahil kompakt akıllı kamera sistemler de ürün yelpazesinde muvcuttur.

Ürün kontrol çeşitliliği zengin içerikten oluşmaktadır. ÖRNEKLER: Form (biçim), renk, yüzey şekli (topografisi), montaj var/yok, ölçü ebatları, Baskılı resim, parça pozisyonu, yüzey hataları, doku hataları, sayma, eksiklik, ayıklama-ayırt etme ve sınıflandırma, yazı ve kod içeriği okuma, örnek üzerinden farkı kıyaslama, tanıyarak karar verme.

İstekleriniz,i olabilirlik amaçlı bize bildirerek bilgi alabilirsiniz.